Categories Menu

Noc kostelů, Mikulčice (CZ)

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

12. 6. 2020

Mikulčice – velkomoravské kostely v areálu akropol 
Vstup volný

Harmonogram
17:30 Vladimír Třebický, bubenický workshop / archeologická základna Mikulčice-Trapíkov
19:00 Zahájení a slovo pana faráře slovanské hradiště / u sousoší sv. Cyrila a Metoděje 
19:30 Bakchus, koncert středověké hudby slovanské hradiště / u sousoší sv. Cyrila a Metoděje
20:00 Zastavení u pozůstatků velkomoravských kostelů a vyprávění o jejich historii a významu. Lumír Poláček, archeolog a Octopus Vocalis, chorál / akropole hradiště
21:00 Zapálení loučí při západu slunce a noční pouť akropolí za svitu loučí a zvuku renesančních fléten (Tourdion) směrem na archeologickou základnu / akropole hradiště
21:15 Nokturno Le nuove musiche: Loutnové duety / archeologická základna Mikulčice-Trapíkov
22:00 Společenské setkání a konec akce / archeologická základna Mikulčice-Trapíkov

Noc kostelů jsme spojili s cyklem Hudební archeologie a čekají nás nejen zajímavý hudební zážitek pod širým nebem, ale také výjimečná atmosféra jarního večera na akropoli hradiště. V rámci večera proběhnou koncerty historické hudby a bubenický workshop. Můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek procházky akropolí. Vydáme se za svitu loučí a zpěvu starodávných chorálů k pozůstatkům velkomoravských kostelů. U kostelů si krátce povíme o jejich historii a duchovním významu i o významu Mikulčic jako mocenského centra.

V případě nepříznivého počasí se akce koná na archeologické základně Mikulčice-Trapíkov.

Komponovaný večer propojující umění a vědu. Akce se bude konat vzhledem k letošním limitujícím epidemiologickým opatřením převážně v exteriérech slovanského hradiště v Mikulčicích a archeologické základny na Trapíkově.

Srdečně Vás zvou:

Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. se svým detašovaným pracovištěm Výzkumnou základnou v Mikulčicích, Akademie věd České republiky, Hudební lahůdky, Slovanské hradiště v Mikulčicích. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.