Categories Menu

Den hudby na hradě Kašperk (CZ)

Disculpa, pero esta entrada está disponible sólo en Inglés Estadounidense y Checo. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

22. 6. 2019

Středověká muzika, řemeslné dílničky i zajímavosti ze dřeva. Víte například, co je to hůkadlo? Nejen to se dozvíte a prožijete v sobotu na hradě Kašperk! A pro nejmenší návštěvníky jsou navíc připravené dvě interaktivní dětské prohlídky. 

V rámci Dne hudby na Kašperku kromě klasických prohlídek vystoupí na hradním nádvoří hudební skupina Bakchus, která se specializuje především na hudbu 12. – 16. století, ale nejsou jí cizí ani ostatní hudební žánry (např. klasická hudba, jazz a další). Členové hudební skupiny Bakchus hrají na repliky středověkých hudebních nástrojů, jako jsou např. dudy, šalmaje, kvinterna, zvířecí rohy nebo loutna.

Bakchus vystoupí 4× denně na hradním nádvoří a díky velmi dobré akustice bude skupina hrát a zpívat bez nazvučení, tzv. unplugged.