Categories Menu

Noc kostelů, Mikulčice (CZ)

Disculpa, pero esta entrada está disponible sólo en Inglés Estadounidense y Checo. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

12th June 2020

Mikulčice – velkomoravské kostely v areálu akropol 
Vstup volný

Harmonogram
5:30 p.m. Vladimír Třebický, bubenický workshop / archeologická základna Mikulčice-Trapíkov
7:00 p.m. Zahájení a slovo pana faráře slovanské hradiště / u sousoší sv. Cyrila a Metoděje 
7:30 p.m. Bakchus, koncert středověké hudby slovanské hradiště / u sousoší sv. Cyrila a Metoděje
8:00 p.m. Zastavení u pozůstatků velkomoravských kostelů a vyprávění o jejich historii a významu. Lumír Poláček, archeolog a Octopus Vocalis, chorál / akropole hradiště
9:00 p.m. Zapálení loučí při západu slunce a noční pouť akropolí za svitu loučí a zvuku renesančních fléten (Tourdion) směrem na archeologickou základnu / akropole hradiště
9:15 p.m. Nokturno Le nuove musiche: Loutnové duety / archeologická základna Mikulčice-Trapíkov
10:00 p.m. Společenské setkání a konec akce / archeologická základna Mikulčice-Trapíkov

Noc kostelů jsme spojili s cyklem Hudební archeologie a čekají nás nejen zajímavý hudební zážitek pod širým nebem, ale také výjimečná atmosféra jarního večera na akropoli hradiště. V rámci večera proběhnou koncerty historické hudby a bubenický workshop. Můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek procházky akropolí. Vydáme se za svitu loučí a zpěvu starodávných chorálů k pozůstatkům velkomoravských kostelů. U kostelů si krátce povíme o jejich historii a duchovním významu i o významu Mikulčic jako mocenského centra.

V případě nepříznivého počasí se akce koná na archeologické základně Mikulčice-Trapíkov.

Komponovaný večer propojující umění a vědu. Akce se bude konat vzhledem k letošním limitujícím epidemiologickým opatřením převážně v exteriérech slovanského hradiště v Mikulčicích a archeologické základny na Trapíkově.

Srdečně Vás zvou:

Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. se svým detašovaným pracovištěm Výzkumnou základnou v Mikulčicích, Akademie věd České republiky, Hudební lahůdky, Slovanské hradiště v Mikulčicích. Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.