Categories Menu

Slavnost města Nový Jičín (CZ)

Disculpa, pero esta entrada está disponible sólo en Inglés Estadounidense y Checo. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

10. 9. 2022
Masarykovo náměstí – Přístav

10.15 – 10.45  Středověké námořnické a opilecké písně – středověká kapela BAKCHUS
14.00 – 14 .30 Středověké námořnické a opilecké písně – středověká kapela BAKCHUS

15.30 – 16.00 Středověké námořnické a opilecké písně – středověká kapela BAKCHUS

Slavnost města Nového Jičína je tradičně organizována od roku 1993. Ucelená, historicky stylizovaná podoba této první slavnosti se stala vzorem pro řadu dalších městských a obecních slavností v celé republice. V dalších letech si novojičínská městská slavnost upevnila své renomé největší společenské akce regionu.

V roce 1997 byla tato slavnost vybrána jako úvodní akce České republiky a v Novém Jičíně proběhlo 4. české národní zahájení Dnů evropského dědictví.

Slavnost svou podobou nepopírá lidovost, snahou pořadatelů je tuto lidovost převést do stylizované podoby zobrazující významné události a osobnosti z historie města. Jednotnou tematickou linii mají právo narušovat místní kulturní aktivity, kterým prezentační právo vytvářejí jejich příznivci. Doprovodný jarmark s řemeslným a uměleckým sortimentem, umělecké programy, expozice a dekorace, vytvářejí na jednom z nejkrásnějších náměstí České republiky neopakovatelnou atmosféru, lákající do města tisíce domácích a zahraničních návštěvníků.