Categories Menu

Den hudby na hradě Kašperk (CZ)

Désolé, cet article est seulement disponible en Anglais Américain et Tchèque. Pour le confort de l’utilisateur, le contenu est affiché ci-dessous dans la langue par défaut du site. Vous pouvez cliquer l’un des liens pour changer la langue du site en une autre langue disponible.

22. 6. 2019

Středověká muzika, řemeslné dílničky i zajímavosti ze dřeva. Víte například, co je to hůkadlo? Nejen to se dozvíte a prožijete v sobotu na hradě Kašperk! A pro nejmenší návštěvníky jsou navíc připravené dvě interaktivní dětské prohlídky. 

V rámci Dne hudby na Kašperku kromě klasických prohlídek vystoupí na hradním nádvoří hudební skupina Bakchus, která se specializuje především na hudbu 12. – 16. století, ale nejsou jí cizí ani ostatní hudební žánry (např. klasická hudba, jazz a další). Členové hudební skupiny Bakchus hrají na repliky středověkých hudebních nástrojů, jako jsou např. dudy, šalmaje, kvinterna, zvířecí rohy nebo loutna.

Bakchus vystoupí 4× denně na hradním nádvoří a díky velmi dobré akustice bude skupina hrát a zpívat bez nazvučení, tzv. unplugged.